Member of

Акредитація

Міжнародно визнані сертифікати асоціації EMDR Україна

Освіта EMDR-терапевта (за міжнародним визначенням EMDR-Practitioner) буде визнана міжнародними EMDR спілками EMDREA (EMDR-Association Europe) і EMDRIA (EMDR International Association) лише в тому випадку, коли всі ступені (рівні) освіти завершені під керівництвом тренерів, які акредитовані вищезазначеними асоціаціями.

Акредитація включає в себе членство в національній асоціації, внесення до списку EMDR терапевтів нашої професійної спілки.

Загальні положення

Всі сертифікати видаються терміном на 5 років. Реакредитація повинна бути своєчасно проведена в професійній асоціації EMDR Україна, до закінчення 5-річного терміну.
Реакредитації підлягає лише сертифікат EMDR вищого рівня. EMDR-супервізори є автоматично EMDR-терапевтами. Це відноситься як до дорослих, так і до сфери дітей та молоді.

З припиненням членства в асоціації, термін дії сертифіката припиняється.

Сертифікати надаються в наступних областях:

EMDR терапевт практикуючий / (за міжнародним визначенням EMDR-Practitioner)

EMDR терапевт практикуючий для дітей та підлітків

EMDR терапевт (практикуючий) (за міжнародним визначенням EMDR-Practitioner)

Вимоги до акредитації:

 • Заявник повинен виконати всі вимоги для кандидатів на навчання в навчальних проектах, схвалених ГО EMDR Україна.
 • Заявник повинен пройти вступний семінар та семінар з комплексної травми схвалений ЕМДР Україна, стандартне навчання EMDR (7 днів плюс 10 годин супервізій) навчання у акредитованого тренера EMDR Europe.
 • Заявник пройшов мінімум 10 годин клієнтського досвіду EMDR терапії (довідка від акредитованого EMDR терапевта).
 • Заявник, який подається на акредитацію як EMDR терапевт (практик), повинен бути членом своєї Національної асоціації EMDR.
 • Заявник, який подається на акредитацію EMDR терапевта, повинен мати мінімум два роки професійного досвіду.
 • Заявник був під клінічною супервізією EMDR та продемонстрував компетентність у всіх сферах частин A, B & C рамок компетентності EMDR Europe для EMDR терапевтів. Для акредитації необхідно пройти мінімум 20 годин супервізій (індивідуальних (не менше 50%)* та/або групових) поза навчальним проектом від акредитованого навчаючого супервізора/консультанта EMDR  (у роботі із щонайменше 6-ма клієнтами).
 • Навчаючий супервізор/консультант EMDR, як остаточний підписант, був безпосереднім свідком клінічної роботи заявників EMDR або за допомогою відео, або In Vivo.
 • Заявник провів мінімум 50 сесій EMDR з мінімум 25 клієнтами.
 • Для акредитації/реакредитації заявник має пройти 16 академічних годин навчання етиці психотерапії. Також зараховуються сертифікати з цієї теми інших визнаних асоціацій.
 • Національні комісії з акредитації EMDR можуть розглядати особливі обставини, які можуть вимагати гнучкості щодо кількості клієнтів.
 • Заявник надає ДВІ рекомендації на підтвердження своєї заяви – одну ПОВИНЕН надати їх акредитований навчаючий супервізор/консультант EMDR, другу – особа, яка може прокоментувати професійну практику та репутацію заявника.
 • Заявнику відомо, що акредитація в EMDR Europe дійсна 5 років, після цього терміну потрібна буде повторна акредитація як EMDR терапевта.
 • Якщо від моменту завершення навчання минуло більше, ніж 5 років, то кандидат має повторно прослухати 1-й та 2-й рівні базового тренінгу EMDR, пройти 10 годин особистого досвіду у сертифікованого EMDR-терапевта та 20 годин супервізій – індивідуальних (не менше 50%) та/або групових.

*ця вимога вступає в дію з 01.01.2024

Вимоги до реакредитації EMDR терапевта (практика), EMDR супервізора (консультанта)

 1. EMDR терапевти (EMDR practitioners), EMDR супервізори (EMDR consultants) потребують повторної акредитації (реакредитації) кожні 5 років, яку проводить їхня Національна Асоціація (для України – ЕМДР України)
 2. Реакредитація дозволяє EMDR терапевту (EMDR practitioner) або EMDR супервізору (EMDR consultants), які її отримали, продовжувати вважатись EMDR терапевтом (EMDR practitioner) або EMDR супервізором (EMDR consultants) на сайті Національної Асоціації (на який міститься посилання на сайті EMDR Europe).
 3. Реакредитація означає, що терапевт постійно практикує EMDR відповідно до моделі адаптивної обробки інформації AIP.
 4. Заявка на реакредитацію має включати:
  1. Підтвердження що заявник/ця є членом Національної Асоціації (ЕМДР Україна);
  2. Підтвердження що він/вона у минулому відповідали акредитаційним критеріям (були акредитовані національною асоціацією);
  3. Підтвердження клінічної практики.
  4. Лист «Доброї Репутації» (‘Good standing’) від Національної Асоціації;
  5. Підтвердження здобуття 50 кредитів в EMDR або відповідно моделі AIP за останні 5 років з дати останньої акредитації (1 (академічна) година = 1 кредит). З яких:
   – 20 годин супервізій (з я ких не менше 10 годин – індивідуальних супервізій)*

   • решта – участь у семінарах, конференціях та інших заходах від сертифікованих фахівців національної асоціації (ЕМДР Україна) або європейської асоціації (ЕМДР Європа) або міжнародної асоціації EMDRIA. А також участь у презентаціях дослідницької діяльності, читання та клінічні дослідження, проведення навчання, а також внесок в розвиток EMDR, як на національному так і локальному рівнях.
  6. Національна Асоціація може, на свій розсуд, розглянути пом’якшувальні обставини, коли критерії реакредитації не виконанні, та дозволити реакредитацію (враховуючі критерії пом’якшення)
  7. Якщо заявка для реакредитації не була подана, або спеціаліст не відповідає вимогам, тоді акредитація буде відізвана та особа буде вилучена зі списку акредитованих практикуючих спеціалістів на сайті національної асоціації.
  8. Якщо заявка для реакредитації не була подана або реакредитація не була надана, член не має права називати себе EMDR терапевтом(практиком)/супервізором(консультантом) (an accredited EMDR Europe Practitioner / EMDR consultants) або використовувати термін «EMDR терапевт/практик» або «EMDR супервізор/консультант» у своїх професійних публікаціях або комунікаціях.
  9. Члени без акредитації не можуть використовувати логотип EMDR Europe.

*Цей критерій вступає в дію з 01.01.2025

EMDR супервізор (консультант)

Критерії акредитації:

 • Кандидати повинні мати не менше трьох років досвіду роботи як EMDR Europe Practitioner
 • Лікувати широке коло клієнтів з різними діагнозами та розладами
 • Провести мінімум 400 сеансів EMDR з мінімум 75 клієнтами, з того моменту як стали акредитованим EMDR Europe Practitioner
 • Продемонструвати компетентність у наданні клінічної супервізії/консультації EMDR (зазвичай це має бути не менше 20 годин)
 • Брати участь у регулярних супервізіях поточної клінічної роботи EMDR
 • Отримати сертифікат компетенції після проходження акредитованого навчання EMDR Europe Consultants від імені національних організацій EMDR
 • Пройти щонайменше 30 годин безперервного професійного розвитку EMDR з того часу, як стали EMDR Europe Practitioner
 • Надіслати відео або продемонструвати in vivo щонайменше трьох сеансів клінічної сесії EMDR, індивідуальної супервізії EMDR та групової клінічної супевізії EMDR
 • Рекомендаційний лист від навчаючого EMDR супервізора
 • Другий рекомендаційний лист від керівника/клінічного менеджера або професійного колеги або академічного колеги або члена супервізійної групи
 • Бути членом Асоціації ЕМДР Україна
 • Отримати Good standing від асоціації ЕМДР Україна

EMDR супервізор для дітей та молоді

Критерії акредитації:

 • На додаток до зазначених вище критеріїв акредитації для EMDR супервізора наступні кроки повинні бути завершені:
 • Одноденний спеціальний семінар для підготовки EMDR супервізора для дітей і молоді
 • Два відео сесій з дитиною у віці до 8 років і ще з однією дитиною або молодою людиною
 • Рекомендаційний лист від визнаного EMDR супервізора для дітей і молоді
 • При подачі заявки на подвійний сертифікат EMDR супервізора і EMDR супервізора для дітей та підлітків, необхідно з потрібних 75 пацієнтів принаймні 50% дітей і підлітків для підтвердження.