EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – перекладається, як Десенсибілізація та Репроцесуалізація (опрацювання) Рухом Очей.

EMDR – спеціальна травматерапія, яка є складним методом психотерапії, що об’єднує багато успішних елементів цілого ряду терапевтичних підходів та комбінує їх з рухами очей або іншими формами двосторонньої стимуляції таким чином, щоб стимулювати механізм обробки травматичної інформації мозком.
Метод EMDR був створений в 1987 році Др. Френсін Шапіро (психолог, старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту Психічних досліджень в Пало-Альто, США). Це інноваційне клінічне лікування, яке успішно допомогло більше як одному мільйону людей, що зазнали психологічних труднощів, які виникають з якогось травматичного досвіду, такими наприклад, як сексуальне насильство, занедбання в дитинстві, дорожньо-транспортні пригоди та насильство. EMDR також є дієвим в лікуванні інших скарг, таких як продуктива тривога, проблем пов’язаних з почуттям власної гідності, фобії та інші пов’язані з травмою тривожні розлади.
Історія методу
1987 Відкриття Ф.Шапіро
1989 Перша публікація (EMD)
1991 Розроблено „EMDR” як метод
1995 Концепція 8 фаз EMDR. Перевірка якості, проведена професійним об’єднанням
1991-1997 Публікація 17 контрольних досліджень
1997-1999 перше визнання (APA American Psychological Association, ISTSS International Society for Traumatic Stress Studies)
З 2000 р. дослідження за межами класичного ПТСР
Покази до EMDR
ПТСР і часткові синдроми внаслідок однієї травматичної події
Комплексні розлади після хронічних травматизацій
Гострі травматизації
Травматична скорбота (порушення адаптації)
Наслідки травми у дітей та підлітків
Дисоціативні розлади