Member of

EMDR

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – перекладається, як Десенсибілізація та Репроцесуалізація (опрацювання) Рухом Очей.

Др. Френсін Шапіро, засновниця методу EMDR
Др. Френсін Шапіро, засновниця методу EMDR

EMDR – спеціальна травматерапія, яка є методом психотерапії, що об’єднує багато успішних елементів цілого ряду терапевтичних підходів та комбінує їх з рухами очей або іншими формами двосторонньої стимуляції таким чином, щоб стимулювати механізм обробки травматичної інформації мозком.

Метод EMDR був створений в 1987 році Др. Френсін Шапіро (психологиня, старша наукова співробітниця Науково-дослідного інституту Психічних досліджень в Пало-Альто, США). Це інноваційне клінічне лікування, яке успішно допомогло більше як одному мільйону людей, що зазнали психологічних труднощів, які виникають з якогось травматичного досвіду, такими наприклад, як сексуальне насильство, занедбання в дитинстві, дорожньо-транспортні пригоди та насильство. EMDR також є дієвим в лікуванні інших скарг, таких як продуктива тривога, проблем пов’язаних з почуттям власної гідності, фобії та інші пов’язані з травмою тривожні розлади.

Історія методу

1987 Відкриття Ф.Шапіро
1989 Перша публікація (EMD)
1991 Розроблено „EMDR” як метод
1995 Концепція 8 фаз EMDR. Перевірка якості, проведена професійним об’єднанням
1991-1997 Публікація 17 контрольних досліджень
1997-1999 перше визнання (APA American Psychological Association, ISTSS International Society for Traumatic Stress Studies)
З 2000 р. дослідження за межами класичного ПТСР

Покази до EMDR

ПТСР та часткові синдроми внаслідок однієї травматичної події
Комплексні розлади після хронічних травматизацій
Гострі травматизації
Травматична скорбота (порушення адаптації)
Наслідки травми у дітей та підлітків
Дисоціативні розлади