Member of

Сертифікація

Міжнародно визнані сертифікати асоціації EMDR Україна

Освіта EMDR-терапевта (за міжнародним визначенням EMDR-Practitioner) буде визнана міжнародними EMDR спілками EMDREA (EMDR-Association Europe) і EMDRIA (EMDR International Association) лише в тому випадку, коли всі ступені (рівні) освіти завершені під керівництвом тренерів, які акредитовані вищезазначеними асоціаціями.

Сертифікація включає в себе членство в національній асоціації, внесення до списку EMDR терапевтів нашої професійної спілки.

Загальні положення

Всі сертифікати видаються терміном на 5 років. Ресертифікація сертифікатів повинна бути своєчасно проведена в професійній асоціації EMDR Україна, до закінчення 5-річного терміну.
Ресертифікації підлягає лише сертифікат EMDR вищого рівня. EMDR-супервізори є автоматично EMDR-терапевтами. Це відноситься як до дорослих, так і до сфери дітей та молоді.

З припиненням членства в асоціації, термін дії сертифіката припиняється.

Сертифікати надаються в наступних областях:

EMDR терапевт практикуючий / (за міжнародним визначенням EMDR-Practitioner)

EMDR терапевт практикуючий для дітей та підлітків

EMDR терапевт (практикуючий) (за міжнародним визначенням EMDR-Practitioner)

Вимоги до сертифікації:

 • Заявник повинен виконати всі вимоги для кандидатів на навчання в навчальних проектах, схвалених ГО EMDR Україна.
 • Заявник повинен пройти вступний семінар та семінар з комплексної травми схвалений ЕМДР Україна, стандартне навчання EMDR (7 днів плюс 10 годин супервізій) навчання у акредитованого тренера EMDR Europe.
 • Заявник пройшов мінімум 10 годин клієнтського досвіду EMDR терапії (довідка від акредитованого EMDR терапевта). *
 • Заявник, який подається на акредитацію EMDR в Європі як практик, повинен бути членом своєї Національної асоціації EMDR.
 • Заявник, який подається на акредитацію EMDR терапевта, повинен мати мінімум два роки професійного досвіду.
 • Заявник був під клінічною супервізією EMDR та продемонстрував компетентність у всіх сферах частин A, B & C рамок компетентності EMDR Europe для EMDR терапевтів. Для сертифікації необхідно пройти мінімум 20 годин супервізій (індивідуальних (не менше 50%)** та/або групових) поза навчальним проектом від акредитованого клінічного супервізора/консультанта EMDR Europe (у роботі із щонайменше 6-ма клієнтами).
 • Клінічний супервізор/консультант EMDR, як остаточний підписант, був безпосереднім свідком клінічної роботи заявників EMDR або за допомогою відео, або In Vivo.
 • Заявник провів мінімум 50 сеансів EMDR з мінімум 25 клієнтів з EMDR.
 • Для сертифікації/ре-сертифікації заявник має пройти 8 академічних годин навчання етиці психотерапії. Також зараховуються сертифікати з цієї теми інших визнаних асоціацій.
 • Національні комісії з акредитації EMDR можуть розглядати особливі обставини, які можуть вимагати гнучкості щодо кількості клієнтів.
 • Заявник надає ДВІ рекомендації на підтвердження своєї заяви – одну ПОВИНЕН надати їх акредитований клінічний супервізор/консультант EMDR Europe, другу – особа, яка може прокоментувати професійну практику та репутацію заявника.
 • Заявнику відомо, що акредитація в EMDR Europe дійсна 5 років, після цього терміну потрібна буде повторна акредитація як EMDR терапевта.
 • Якщо від моменту завершення навчання минуло більше, ніж 5 років, то кандидат має повторно прослухати 1-й та 2-й рівні, пройти 10 годин особистої психотерапіїї у сертифікованого EMDR-терапевта та 20 годин супервізій – індивідуальних (не менше 50%) та/або групових.

*діє для заявників, які розпочали своє навчання після 01.01.2021

**ця вимога вступає в дію з 01.01.2024

Вимоги до ресертифікації EMDR-терапевта

 1. EMDR терапевти (EMDR practitioners), EMDR супервізори (EMDR consultants) потребують повторної акредитації (реакредитації) кожні 5 років, яку проводить їхня національна асоціація (для України – ЕМДР України)
 2. Реакредитація дозволяє EMDR терапевту (EMDR practitioner), який її отримав, продовжувати вважатись EMDR терапевтом (EMDR practitioner) на сайті національної асоціації (на який міститься посилання на сайті EMDR Europe).
 3. Реакредитація означає, що терапевт постійно практикує EMDR відповідно до моделі адаптивної обробки інформації AIP.
 4. Заявка на реакредитацію має включати:
  1. Підтвердження що заявник/ця є членом національної асоціації (ЕМДР Україна);
  2. Підтвердження що він/вона у минулому відповідали акредитаційним критеріям (були сертифіковані національною асоціацією);
  3. Лист що свідчить про професійний статус;
  4. Лист «Доброї Репутації» (‘good standing’) від національної асоціації;
  5. Підтвердження здобуття 50 кредитів в EMDR або відповідно моделі AIP за останні 5 років з дати останньої акредитації (1 (академічна) година = 1 кредит).
  6. Національна асоціація визначає розумне поєднання EMDR заходів для заповнення 50 кредитів. Це може включати присутність на конференціях, презентаціях дослідницької діяльності, супервізіях, проведення навчання, читання та клінічні дослідження, а також внесок в розвиток EMDR, як на національному так і локальному рівнях.
  7. Національна асоціація може, на свій розсуд, розглянути пом’якшувальні обставини, коли критерії ре-акредитації не виконанні, та дозволити реакредитацію (враховуючі критерії пом’якшення)
  8. Якщо заявка для реакредитації не була подана, або спеціаліст не відповідає вимогам, тоді акредитація буде відізвана та особа буде вилучена зі списку акредитованих практикуючих спеціалістів на сайті національної асоціації.
  9. Якщо заявка для реакредитації не була подана або реакредитація не була надана, член не має права називати себе акредитованим EMDR Europe терапевтом (an accredited EMDR Europe Practitioner) або використовувати термін «акредитований EMDR терапевт» у своїх професійних публікаціях або комунікаціях.
  10. Члени без акредитації не зможуть використовувати або показувати логотип EMDR Europe.
  11. Особа, акредитація якої втратила чинність, повинна повторно подати заявку на реакредитацію та заповнити її, консультуючись з акредитованим EMDR Europe супервізором.

EMDR супервізор

Критерії сертифікації:

 • Кандидати повинні мати не менше трьох років досвіду роботи як EMDR Europe Practitioner
 • Лікувати широке коло клієнтів з різними діагнозами та розладами
 • Провести мінімум 400 сеансів EMDR з мінімум 75 клієнтами, з того моменту як стали акредитованим EMDR Europe Practitioner
 • Продемонструвати компетентність у наданні клінічної супервізії/консультації EMDR (зазвичай це має бути не менше 20 годин)
 • Брати участь у регулярних супервізіях поточної клінічної роботи EMDR
 • Отримати сертифікат компетенції після проходження акредитованого навчання EMDR Europe Consultants від імені національних організацій EMDR
 • Пройти щонайменше 30 годин безперервного професійного розвитку EMDR з того часу, як стали EMDR Europe Practitioner
 • Надіслати відео або продемонструвати in vivo щонайменше трьох сеансів клінічної сесії EMDR, індивідуальної супервізії EMDR та групової клінічної супевізії EMDR
 • Рекомендаційний лист від визнаного EMDR супервізора
 • Другий рекомендаційний лист від керівника/клінічного менеджера або професійного колеги або академічного колеги або члена супервізійної групи
 • Бути членом асоціації ЕМДР Україна
 • Отримати Good standing від асоціації ЕМДР Україна

EMDR супервізор для дітей та молоді

Критерії сертифікації:

 • На додаток до зазначених вище критеріїв сертифікації для EMDR супервізора підготовки наступні кроки повинні бути завершені:
 • Одноденний спеціальний семінар для підготовки EMDR супервізора для дітей і молоді
 • Два відеоконтрольованих сеанси з дитиною у віці до 8 років і ще з однією дитиною або молодою людиною
 • Рекомендаційний лист від визнаного EMDR супервізора для дітей і молоді
 • При подачі заявки на подвійний сертифікат EMDR супервізора і EMDR супервізора для дітей та підлітків, необхідно з потрібних 75 пацієнтів принаймні 50% дітей і підлітків для підтвердження.